NYHETER

Publicerad: 12 okt, 2018

Vill du sälja produkter på vår Julmarknad?

Välkommen att sälja era produkter på vår årliga Julmarknad på Öknaskolan!

Sörmlands Naturbruk inbjuder både tidigare och nya deltagare att medverka vid vår traditionella julmarknad som vi i år kommer att hålla i och utanför vår maskinhallsplan på skolan. För er som deltagit tidigare år och vet hur vår Julmarknad brukar arrangeras kan vi säga att det kommer att underlätta för lastning och möjlighet att vara inomhus på ett mycket bättre sätt. Vår maskinhall och planen utanför är stor och vi kommer att kunna göra en trevlig julinspirerad inramning för både utställare och besökare. Vi har också Öppet Hus för våra utbildningar denna kväll där merparten är samlat i eller i närheten av maskinhallen. Trädgård har sin växtförsäljning som vanligt. 

Sista anmälningsdag är 16 november och anmälningsblankett kan laddas ned här.Vi tar endast emot skriftliga anmälningar och alla uppgifter måste fyllas i, vi sparar inte utställaruppgifter. Det går bra att maila in den till kansli@oknaskolan.se  Kostnad 150:- som faktureras i efterhand.

Vi ser fram emot er medverkan. Tveka inte att kontakta kansliet om ni har några frågor.

Välkomna!